Başarılı CEOların 3 ortak yönü

New York Times muhabiri Adam Bryant, son 10 sene içinde, 585 CEO ile röportaj yapmış. Sanılanın aksine CEOların A karne notlu veya sınıf başkanı olan öğrenciler olmadığını farketmiş. Ancak tüm CEO'larda 3 ortak nokta saptamış: 


🏆Uygulanabilir merak; herşeyi merak ettikleri gibi, merak ettiği konuların daha farklı ve daha iyi nasıl yapılabilecekleri konusunda üzerine de gidiyorlar.


🏆Konfor alanlarının dışına çıkmayı seviyorlar. Yenilik ve zorluk onların konfor alanı


🏆Şu ana odaklılar. Evet gelecek hedefleri var ancak onları nasıl elde edeceklerine takılıp kalmıyorlar. Bugün elindekini en iyi şekilde yapmaya odaklanıyorlar. Hedefleri için de hayal kurmaktansa çevredeki fırsat ve opsiyonlara kendilerini açıyorlar.

Özellikle 3.madde seanslarda sık konuştuğumuz bir konu. Çoğu insan yapmak ya da yükselmek istediği iş olanaklarına yani geleceğe odaklanırken bugünü ve fırsatları kaçırıyor. Hayat kuvvetli bir nehir gibi, kontrol edemeyebiliriz. O yüzden akıntıyı kullanmakta fayda var. Tabiki bu kürekleri bırakacağımız anlamına da gelmiyor.


Makalenin orjinali için 

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon
  • Grey Twitter Icon

@caddeterapi

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon
  • Grey Twitter Icon

@aycacanuz

Sitedeki yazılar toplumu bilgilendirme amacıyla yazılmıştır. Hastalıklarla ilgili, teşhis ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Sitede yer alan yazıların her türlü yayın hakkı Ayça Can Uz' a aittir.
Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na göre yazılı izin alınmadan söz konusu yazıların herhangi bir bölümü veya tamamı iktibas edilemez veya herhangi bir usul ile çoğaltılamaz.

GİZLİLİK POLİTİKAMIZ